Jemná péče o ženu v TĚHOTENSTVÍ

Každá žena, která nosí pod srdcem nový život, si zaslouží pozornost a péči.

Ženské tělo od začátku početí prochází velkými změnami. Změny žena cítí na úrovni fyzické, psychické i emocionální. Už nikdy její tělo nebude jako dřív. Žena už nikdy nebude stejná, stává se MATKOU. 

Dalo by se bez nadsázky říct, že žena propůjčuje své tělo k tomu, aby na svět mohl přijít nový život. Po celé těhotenství a také dlouho po porodu bude novou bytost zcela vyživovat svým tělem. 

Je to nádherný proces a zrození je zázrak, nicméně neměli bychom upínat pozornost jen na miminko, ale v centru pozornosti by měla být také ŽENA. 

"Těhotné ženě roste a otevírá se tělo, otevírá se srdce a duše, a to vše kvůli novému životu. Zrození dítěte jako nejaltruističtější projev lásky, často vyžaduje určité oběti."

Jemná péče o ženu v těhotenství a po porodu zprostředkovává ženě a dítěti v děloze podporu, pomoc s vyrovnáním se s novou situací, úlevu nejen od bolesti, uznání, ocenění a v případě poporodního období také návrat ke zdraví, síle a celistvosti. 

Milé ženy, nabízím vám jemné, respektující a funkční opečování ve vašem těhotenství. 

NA CO SE V PRŮBĚHU SETKÁNÍ MŮŽETE TĚŠIT?

  • V těhotenství vhodnou jemnou a uvolňující masáž pomocí šátků rebozo (jedná se o hluboce uvolňující bezdotekovou masáž pomocí houpavých pohybů, které zajišťuje použití velkého šátku - reboza). Zaměřuji se na oblast pánve a beder, zad a ramen, hlavy a chodidel. 
  • Uvolnění napětí v obličeji a nohou pomocí dotekové masáže. 
  • Pokud bude potřeba tak také doporučení na úpravu pohybových stereotypů tak, aby se upravila postura těhotného těla (miminko bude mít v bříšku dostatek prostoru, tak aby mohlo zaujmout výhodné postavení pro porod) a jako prevence bolestí zad, beder, stydké spony atd..
  • Doporučení a ukázka podvazování bříška - slouží jako prevence bolestí v těhotenství často způsobené špatným pohybovým stereotypům, které ovlivňují správné postavení miminka v bříšku k porodu. 
  • Využití reboza pro otočení miminka, pokud se nachází koncem pánevním a další doporučení k tomu, aby se miminko mohlo otočit. 
  • Použití aromaterapie vhodné v těhotenství. 

DOPŘEJTE SI JEMNOU, RESPEKTUJÍCÍ A FUNKČNÍ PÉČI V OBDOBÍ VAŠEHO TĚHOTENSTVÍ

Mými učitelkami v oblasti péče o těhotnou ženu a ženu po porodu jsou porodní asistentky Anna Kohutová a Kristina Zemánková. Účinky reboza jsem nejprve vyzkoušela na sobě a své rodině. Ve svém druhém těhotenství jsem mohla zažít, jaké to je nechat se opečovat druhou ženou v tomto krásném ale na změny náročném období. Miluji tuto jemnou a velmi účinnou péči poskytovat dalším a dalším ženám, které se díky tomu uvolní a nejen jejich úsměvy ale celá těla se rozzáří.  

  • Setkání lze domluvit pro JABLUNKOV, TŘINEC, ČESKÝ TĚŠÍN, FRÝDEK-MÍSTEK, OSTRAVA A OKOLÍ.

1200kč/cca 60-90min

V ceně není zahrnuto cestovné (12kč/km)

Mým trápením bylo kojení, v předchozích mateřstvích se mi nikdy nepodařilo plně kojit, vždy jsem musela dokrmovat.Nyní máme třetí miminko, a mé obavy začaly sílit v 10 dnech dcery, když nepřibírala a na jednom prsu byla čím dál tím větší ragada (včetně krve,a odchlypnutí skoro celé bradavky.....v lékárně nakoupeno vše co existuje...).Poranění prsa jsem tedy víc a víc příkládala k tomu, že mám špatnou techniku přísátí(přiložení bylo vždy s velkou bolestí)a tudíž, že se mi nebude tvořit mléko a opět se nerozkojím.Velký strach, že nemám mléko jsem začala tedy řešit laktačním poradenstvím. Nyní má dcera 10 týdnů a díky poradenství jsme snad na dobré cestě a plně kojím.Poradenství mi přineslo celkové uklidnění, ujištění, že techniku máme správnou, dalo mi psychickou podporu, vyslechnutí mých obav a vysvětlení různých pozic při kojení a další cenné rady jak dále pokračovat (hojení ran, bylinky,zavinovací šátek po porodu...).
Ivana Polášková
Po porodu jsem pociťovala nejistotu a nevěděla, jak některé věci řešit. Potřebovala jsem nějaké povzbuzení a ujištění. Očekávala jsem rady k problematice. Na poradenství se mi dostalo ujištění a pomoci, praktických rad a odpovědí na mé otázky. Cením si nedogmatickeho, respektujiciho přístupu a důrazu na to, ze jsme každý jiný a co vyhovuje jednomu, nemusí být pro jiného.
Petra Bělicová
Dobrý večer, chtěla jsem vám moc poděkovat za vaše rady a tipy. Přijde mi, že jste jediná, kdo chápe, že opravdu nejsem hysterka a ze mě kojeni opravdu bolí,coz není normální. Kvasinková opatření udělám, a určitě se ozvu, jak to dopadlo. Ještě jednou moc děkuji❤️
Veronika Č.